Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/bmh/public_html/470.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/bmh/public_html/470.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Bezpłatne szkolenia przez Internet

Darmowe platformy e-learningowe

E-learning to nowoczesna metoda szkolenia pracowników. Daje możliwość wykorzystywania w organizacji szkoleń powszechnie używanych mediów takich jak Internet, komputer, telewizja. Taki rodzaj kursu jest o wiele tańszy od tradycyjnego. Przede wszystkim pracodawca nie ponosi kosztów na dojazd i wynagrodzenie dla prowadzącego szkolenie. Osoby uczestniczące w nim zdobywają wiedzę i zaliczają materiał poprzez komputer z dostępem do Internetu. Ten typ szkoleń pozwala na oszczędność czasu a pracodawca ma stały dostęp do realizowanego programu szkoleniowego.

E- learning jest bardzo innowacyjny jego najważniejszą zaletą jest to że program można realizować jednocześnie w kilku oddziałach firmy bez zatrudniania dodatkowych osób prowadzących. Poza tym metoda ta nie wymaga, aby pracownicy szkoleni wyjeżdżali, nie dezorganizuje w ten sposób pracy przedsiębiorstwa. Zalet e-learningu jest naprawdę wiele:

– szybsze przyswajanie wiedzy i nowych umiejętności,
– poszerzanie wiedzy w stosunkowo krótkim czasie,
– możliwość indywidualnej pracy z komputerem daje lepsze efekty niż grupowe szkolenia,
– daje możliwość późniejszego przekazywania wiedzy przez przeszkolonych pracowników,
– firma ponosi jednorazowy koszt zakupu modułu szkoleniowego

Wprowadzenie systemu e-learningowego wymaga zastanowienia się jaki profil szkoleń jest danej firmie najbardziej potrzebny, tak aby mogła go wykorzystywać przez dłuższy czas i żeby zdobyta wiedza była naprawdę potrzebna. Konieczne jest także przeszkolenie w tym zakresie pracodawcy w celu skutecznego korzystania z programu. Nie jest to długi i skomplikowany proces a pozwala na samodzielne posługiwanie się programem i wykorzystywanie wszystkich dostępnych w nim opcji.